90. ročník americkej filmovej akadémie

zobraziť ⇩

90. ročník americkej filmovej akadémie

skryť ⇧
Meno

Heslo






Vyskúšaj rozšírenie pre tvoj prehliadač. Vyhľadávaj v databáze CSFD rýchlo a jednoducho.
Viac informácií

ŠTATISTIKY


Najlepší film
Nominácie % (hlasov)
Call Me by Your Name 5% (1)
 
Darkest Hour 0% (0)
 
Dunkirk 0% (0)
 
Lady Bird 0% (0)
 
Phantom Thread 0% (0)
 
The Post 0% (0)
 
The Shape of Water 35% (7)
 
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 60% (12)
 
Get Out 0% (0)
 


Mužský herecký výkon v hlavnej úlohe
Nominácie % (hlasov)
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread) 0% (0)
 
Daniel Kaluuya (Get Out) 0% (0)
 
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.) 0% (0)
 
Gary Oldman (Darkest Hour) 95% (19)
 
Timothée Chalamet (Call Me by Your Name) 5% (1)
 


Mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe
Nominácie % (hlasov)
Christopher Plummer (All the Money in the World) 0% (0)
 
Richard Jenkins (The Shape of Water) 0% (0)
 
Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) 95% (19)
 
Willem Dafoe (The Florida Project) 5% (1)
 
Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) 0% (0)
 


Ženský herecký výkon v hlavnej úlohe
Nominácie % (hlasov)
Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) 85% (17)
 
Margot Robbie (I, Tonya) 0% (0)
 
Meryl Streep (The Post) 0% (0)
 
Sally Hawkins (The Shape of Water) 15% (3)
 
Saoirse Ronan (Lady Bird) 0% (0)
 


Ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe
Nominácie % (hlasov)
Allison Janney (I, Tonya) 85% (17)
 
Laurie Metcalf (Lady Bird) 5% (1)
 
Lesley Manville (Phantom Thread) 5% (1)
 
Mary J. Blige (Mudbound) 0% (0)
 
Octavia Spencer (The Shape of Water) 5% (1)
 


Animovaný film
Nominácie % (hlasov)
Coco (Lee Unkrich, Darla K. Anderson) 100% (20)
 
Ferdinand (Carlos Saldanha) 0% (0)
 
Loving Vincent (Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Ivan Mactaggart) 0% (0)
 
The Boss Baby (Tom McGrath, Ramsey Ann Naito) 0% (0)
 
The Breadwinner (Nora Twomey, Anthony Leo) 0% (0)
 


Výprava
Nominácie % (hlasov)
Beauty and the Beast (Sarah Greenwood, Katie Spencer) 10% (2)
 
Blade Runner 2049 (Dennis Gassner, Alessandra Querzola) 15% (3)
 
Darkest Hour (Sarah Greenwood, Katie Spencer) 0% (0)
 
Dunkirk (Nathan Crowley, Gary Fettis) 10% (2)
 
The Shape of Water (P. D. Austerberry, S. Vieau, J. A. Melvin) 65% (13)
 


Kamera
Nominácie % (hlasov)
Blade Runner 2049 (Roger Deakins) 60% (12)
 
Darkest Hour (Bruno Delbonnel) 0% (0)
 
Dunkirk (Hoyte Van Hoytema) 30% (6)
 
Mudbound (Rachel Morrison) 5% (1)
 
The Shape of Water (Dan Laustsen) 5% (1)
 


Kostýmy
Nominácie % (hlasov)
Beauty and the Beast (Jacqueline Durran) 5% (1)
 
Darkest Hour (Jacqueline Durran) 5% (1)
 
Phantom Thread (Mark Bridges) 75% (15)
 
The Shape of Water (Luis Sequeira) 10% (2)
 
Victoria & Abdul (Consolata Boyle) 5% (1)
 


Réžia
Nominácie % (hlasov)
Christopher Nolan (Dunkirk) 15% (3)
 
Greta Gerwig (Lady Bird) 5% (1)
 
Guillermo del Toro (The Shape of Water) 75% (15)
 
Jordan Peele (Get Out) 0% (0)
 
Paul Thomas Anderson (Phantom Thread) 5% (1)
 


Dokumentárny film
Nominácie % (hlasov)
Abacus: Small Enough to Jail (Steve James, Mark Mitten, Julie Goldman) 0% (0)
 
De sidste mænd i Aleppo (K. Abeed, S. S. Jespersen, F. Fayyad) 20% (4)
 
Icarus (Bryan Fogel, Dan Cogan) 35% (7)
 
Strong Island (Yance Ford, Joslyn Barnes) 15% (3)
 
Visages villages (Agnès Varda, Rosalie Varda, JR) 30% (6)
 


Krátky dokumentárny film
Nominácie % (hlasov)
Edith+Eddie (Laura Checkoway, Thomas Lee Wright) 30% (6)
 
Heaven is a Traffic Jam on the 405 (Frank Stiefel) 20% (4)
 
Heroin(e) (Elaine McMillion Sheldon, Kerrin Sheldon) 35% (7)
 
Knife Skills (Thomas Lennon) 5% (1)
 
Traffic Stop (Kate Davis, David Heilbroner) 10% (2)
 


Strih
Nominácie % (hlasov)
Baby Driver (Paul Machliss, Jonathan Amos) 10% (2)
 
Dunkirk (Lee Smith) 75% (15)
 
I, Tonya (Tatiana S. Riegel) 5% (1)
 
The Shape of Water (Sidney Wolinsky) 5% (1)
 
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (John Gregory) 5% (1)
 


Cudzojazyčný film
Nominácie % (hlasov)
L'insulte 5% (1)
 
Nelyubov 20% (4)
 
Teströl és lélekröl 10% (2)
 
The Square 30% (6)
 
Una Mujer Fantástica 35% (7)
 


Masky
Nominácie % (hlasov)
Darkest Hour (Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick) 95% (19)
 
Victoria & Abdul (Daniel Phillips, Loulia Sheppard) 5% (1)
 
Wonder (Arjen Tuiten) 0% (0)
 


Pôvodná filmová hudba
Nominácie % (hlasov)
Dunkirk (Hans Zimmer) 20% (4)
 
Phantom Thread (Jonny Greenwood) 0% (0)
 
Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (John Williams) 5% (1)
 
The Shape of Water (Alexandre Desplat) 65% (13)
 
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Carter Burwell) 10% (2)
 


Pôvodná filmová pieseň
Nominácie % (hlasov)
Call Me by Your Name (Sufjan Stevens: "The Mystery of Love") 10% (2)
 
Coco (Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez: "Remember Me") 55% (11)
 
Marshall (Common, Diane Warren: "Stand Up for Something") 0% (0)
 
Mudbound (Raphael Saadiq, Mary J. Blige, Taura Stinson: "Mighty River") 15% (3)
 
The Greatest Showman (Benj Pasek, Justin Paul: "This is Me") 20% (4)
 


Krátky animovaný film
Nominácie % (hlasov)
Dear Basketball (Glen Keane, Kobe Bryant) 40% (8)
 
Garden Party (Victor Caire, Gabriel Grapperon) 5% (1)
 
LOU (Dave Mullins, Dana Murray) 20% (4)
 
Negative Space (Max Porter, Ru Kuwahata) 30% (6)
 
Revolting Rhymes Part One (Jakob Schuh, Jan Lachauer) 5% (1)
 


Hraný krátky film
Nominácie % (hlasov)
DeKalb Elementary (Reed Van Dyk) 40% (8)
 
My Nephew Emmett (Kevin Wilson Jr.) 0% (0)
 
The Eleven O'Clock (Derin Seale, Josh Lawson) 30% (6)
 
The Silent Child (Chris Overton, Rachel Shenton) 15% (3)
 
Watu Wote: All of us (Katja Benrath, Tobias Rosen) 15% (3)
 


Zvuk - strih
Nominácie % (hlasov)
Baby Driver (Julian Slater) 15% (3)
 
Blade Runner 2049 (Mark A. Mangini, Theo Green) 5% (1)
 
Dunkirk (Richard King, Alex Gibson) 75% (15)
 
Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (Matthew Wood, Ren Klyce) 0% (0)
 
The Shape of Water (Nathan Robitaille, Nelson Ferreira) 5% (1)
 


Zvuk - mix
Nominácie % (hlasov)
Baby Driver (Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater) 0% (0)
 
Blade Runner 2049 (Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mac Ruth) 15% (3)
 
Dunkirk (Gregg Landaker, Gary Rizzo, Mark Weingarten) 80% (16)
 
Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (M. Semanick, D. Parker, S. Wilson, R. Klyce) 0% (0)
 
The Shape of Water (Christian T. Cooke, Glen Gauthier, Brad Zoern) 5% (1)
 


Vizuálne efekty
Nominácie % (hlasov)
Blade Runner 2049 (J. Nelson, G. Nefzer, P. Lambert, R. R. Hoover) 45% (9)
 
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (Ch. Townsend, G. Williams, J. Fawkner, D. Sudick) 5% (1)
 
Kong: Skull Island (S. Rosenbaum, J. White, S. Benza, M. Meinardus) 0% (0)
 
Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (B. Morris, M. Mulholland, N. Scanlan, C. Corbould) 5% (1)
 
War for the Planet of the Apes (J. Letteri, D. Barrett, D. Lemmon, J. Whist) 45% (9)
 


Adaptovaný scenár
Nominácie % (hlasov)
Call Me by Your Name (James Ivory) 80% (16)
 
Logan (Scott Frank, James Mangold, Michael Green) 0% (0)
 
Molly's Game (Aaron Sorkin) 10% (2)
 
Mudbound (Dee Rees, Virgil Williams) 0% (0)
 
The Disaster Artist (Scott Neustadter, Michael H. Weber) 10% (2)
 


Pôvodný scenár
Nominácie % (hlasov)
Get Out (Jordan Peele) 15% (3)
 
Lady Bird (Greta Gerwig) 10% (2)
 
The Big Sick (Kumail Nanjiani, Emily V. Gordon) 0% (0)
 
The Shape of Water (Guillermo del Toro, Vanessa Taylor) 5% (1)
 
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Martin McDonagh) 70% (14)