90. ročník americkej filmovej akadémie

zobraziť ⇩

90. ročník americkej filmovej akadémie

skryť ⇧
Meno

Heslo






Vyskúšaj rozšírenie pre tvoj prehliadač. Vyhľadávaj v databáze CSFD rýchlo a jednoducho.
Viac informácií

ŠTATISTIKY


Najlepší film
Nominácie % (hlasov)
Call Me by Your Name 2.36% (3)
 
Darkest Hour 3.15% (4)
 
Dunkirk 0.79% (1)
 
Lady Bird 3.15% (4)
 
Phantom Thread 0.79% (1)
 
The Post 0.79% (1)
 
  The Shape of Water 21.26% (27)
 
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 66.14% (84)
 
Get Out 1.57% (2)
 


Mužský herecký výkon v hlavnej úlohe
Nominácie % (hlasov)
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread) 7.87% (10)
 
Daniel Kaluuya (Get Out) 1.57% (2)
 
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.) 0.79% (1)
 
  Gary Oldman (Darkest Hour) 87.4% (111)
 
Timothée Chalamet (Call Me by Your Name) 2.36% (3)
 


Mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe
Nominácie % (hlasov)
Christopher Plummer (All the Money in the World) 3.15% (4)
 
Richard Jenkins (The Shape of Water) 3.94% (5)
 
  Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) 79.53% (101)
 
Willem Dafoe (The Florida Project) 7.87% (10)
 
Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) 5.51% (7)
 


Ženský herecký výkon v hlavnej úlohe
Nominácie % (hlasov)
  Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) 76.38% (97)
 
Margot Robbie (I, Tonya) 4.72% (6)
 
Meryl Streep (The Post) 1.57% (2)
 
Sally Hawkins (The Shape of Water) 13.39% (17)
 
Saoirse Ronan (Lady Bird) 3.94% (5)
 


Ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe
Nominácie % (hlasov)
  Allison Janney (I, Tonya) 50.79% (64)
 
Laurie Metcalf (Lady Bird) 11.9% (15)
 
Lesley Manville (Phantom Thread) 8.73% (11)
 
Mary J. Blige (Mudbound) 3.97% (5)
 
Octavia Spencer (The Shape of Water) 24.6% (31)
 


Animovaný film
Nominácie % (hlasov)
  Coco (Lee Unkrich, Darla K. Anderson) 88.19% (112)
 
Ferdinand (Carlos Saldanha) 0.79% (1)
 
Loving Vincent (Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Ivan Mactaggart) 9.45% (12)
 
The Boss Baby (Tom McGrath, Ramsey Ann Naito) 0.79% (1)
 
The Breadwinner (Nora Twomey, Anthony Leo) 0.79% (1)
 


Výprava
Nominácie % (hlasov)
Beauty and the Beast (Sarah Greenwood, Katie Spencer) 10.32% (13)
 
Blade Runner 2049 (Dennis Gassner, Alessandra Querzola) 16.67% (21)
 
Darkest Hour (Sarah Greenwood, Katie Spencer) 3.17% (4)
 
Dunkirk (Nathan Crowley, Gary Fettis) 26.98% (34)
 
  The Shape of Water (P. D. Austerberry, S. Vieau, J. A. Melvin) 42.86% (54)
 


Kamera
Nominácie % (hlasov)
  Blade Runner 2049 (Roger Deakins) 43.65% (55)
 
Darkest Hour (Bruno Delbonnel) 1.59% (2)
 
Dunkirk (Hoyte Van Hoytema) 43.65% (55)
 
Mudbound (Rachel Morrison) 1.59% (2)
 
The Shape of Water (Dan Laustsen) 9.52% (12)
 


Kostýmy
Nominácie % (hlasov)
Beauty and the Beast (Jacqueline Durran) 20.63% (26)
 
Darkest Hour (Jacqueline Durran) 7.94% (10)
 
  Phantom Thread (Mark Bridges) 53.97% (68)
 
The Shape of Water (Luis Sequeira) 10.32% (13)
 
Victoria & Abdul (Consolata Boyle) 7.14% (9)
 


Réžia
Nominácie % (hlasov)
Christopher Nolan (Dunkirk) 26.19% (33)
 
Greta Gerwig (Lady Bird) 3.97% (5)
 
  Guillermo del Toro (The Shape of Water) 60.32% (76)
 
Jordan Peele (Get Out) 4.76% (6)
 
Paul Thomas Anderson (Phantom Thread) 4.76% (6)
 


Dokumentárny film
Nominácie % (hlasov)
Abacus: Small Enough to Jail (Steve James, Mark Mitten, Julie Goldman) 5.79% (7)
 
De sidste mænd i Aleppo (K. Abeed, S. S. Jespersen, F. Fayyad) 19.83% (24)
 
  Icarus (Bryan Fogel, Dan Cogan) 44.63% (54)
 
Strong Island (Yance Ford, Joslyn Barnes) 15.7% (19)
 
Visages villages (Agnès Varda, Rosalie Varda, JR) 14.05% (17)
 


Krátky dokumentárny film
Nominácie % (hlasov)
Edith+Eddie (Laura Checkoway, Thomas Lee Wright) 19.17% (23)
 
  Heaven is a Traffic Jam on the 405 (Frank Stiefel) 19.17% (23)
 
Heroin(e) (Elaine McMillion Sheldon, Kerrin Sheldon) 35.83% (43)
 
Knife Skills (Thomas Lennon) 16.67% (20)
 
Traffic Stop (Kate Davis, David Heilbroner) 9.17% (11)
 


Strih
Nominácie % (hlasov)
Baby Driver (Paul Machliss, Jonathan Amos) 20.63% (26)
 
  Dunkirk (Lee Smith) 61.11% (77)
 
I, Tonya (Tatiana S. Riegel) 3.97% (5)
 
The Shape of Water (Sidney Wolinsky) 6.35% (8)
 
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (John Gregory) 7.94% (10)
 


Cudzojazyčný film
Nominácie % (hlasov)
L'insulte 8.87% (11)
 
Nelyubov 21.77% (27)
 
Teströl és lélekröl 8.87% (11)
 
The Square 39.52% (49)
 
  Una Mujer Fantástica 20.97% (26)
 


Masky
Nominácie % (hlasov)
  Darkest Hour (Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick) 89.68% (113)
 
Victoria & Abdul (Daniel Phillips, Loulia Sheppard) 6.35% (8)
 
Wonder (Arjen Tuiten) 3.97% (5)
 


Pôvodná filmová hudba
Nominácie % (hlasov)
Dunkirk (Hans Zimmer) 30.16% (38)
 
Phantom Thread (Jonny Greenwood) 8.73% (11)
 
Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (John Williams) 6.35% (8)
 
  The Shape of Water (Alexandre Desplat) 50% (63)
 
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Carter Burwell) 4.76% (6)
 


Pôvodná filmová pieseň
Nominácie % (hlasov)
Call Me by Your Name (Sufjan Stevens: "The Mystery of Love") 20% (25)
 
  Coco (Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez: "Remember Me") 48% (60)
 
Marshall (Common, Diane Warren: "Stand Up for Something") 0.8% (1)
 
Mudbound (Raphael Saadiq, Mary J. Blige, Taura Stinson: "Mighty River") 4.8% (6)
 
The Greatest Showman (Benj Pasek, Justin Paul: "This is Me") 26.4% (33)
 


Krátky animovaný film
Nominácie % (hlasov)
  Dear Basketball (Glen Keane, Kobe Bryant) 25.62% (31)
 
Garden Party (Victor Caire, Gabriel Grapperon) 19.01% (23)
 
LOU (Dave Mullins, Dana Murray) 23.14% (28)
 
Negative Space (Max Porter, Ru Kuwahata) 29.75% (36)
 
Revolting Rhymes Part One (Jakob Schuh, Jan Lachauer) 2.48% (3)
 


Hraný krátky film
Nominácie % (hlasov)
DeKalb Elementary (Reed Van Dyk) 20.66% (25)
 
My Nephew Emmett (Kevin Wilson Jr.) 9.09% (11)
 
The Eleven O'Clock (Derin Seale, Josh Lawson) 27.27% (33)
 
  The Silent Child (Chris Overton, Rachel Shenton) 35.54% (43)
 
Watu Wote: All of us (Katja Benrath, Tobias Rosen) 7.44% (9)
 


Zvuk - strih
Nominácie % (hlasov)
Baby Driver (Julian Slater) 22.4% (28)
 
Blade Runner 2049 (Mark A. Mangini, Theo Green) 11.2% (14)
 
  Dunkirk (Richard King, Alex Gibson) 55.2% (69)
 
Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (Matthew Wood, Ren Klyce) 4.8% (6)
 
The Shape of Water (Nathan Robitaille, Nelson Ferreira) 6.4% (8)
 


Zvuk - mix
Nominácie % (hlasov)
Baby Driver (Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater) 12.8% (16)
 
Blade Runner 2049 (Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mac Ruth) 17.6% (22)
 
  Dunkirk (Gregg Landaker, Gary Rizzo, Mark Weingarten) 60% (75)
 
Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (M. Semanick, D. Parker, S. Wilson, R. Klyce) 5.6% (7)
 
The Shape of Water (Christian T. Cooke, Glen Gauthier, Brad Zoern) 4% (5)
 


Vizuálne efekty
Nominácie % (hlasov)
  Blade Runner 2049 (J. Nelson, G. Nefzer, P. Lambert, R. R. Hoover) 47.2% (59)
 
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (Ch. Townsend, G. Williams, J. Fawkner, D. Sudick) 5.6% (7)
 
Kong: Skull Island (S. Rosenbaum, J. White, S. Benza, M. Meinardus) 1.6% (2)
 
Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (B. Morris, M. Mulholland, N. Scanlan, C. Corbould) 12.8% (16)
 
War for the Planet of the Apes (J. Letteri, D. Barrett, D. Lemmon, J. Whist) 32.8% (41)
 


Adaptovaný scenár
Nominácie % (hlasov)
  Call Me by Your Name (James Ivory) 55.2% (69)
 
Logan (Scott Frank, James Mangold, Michael Green) 12.8% (16)
 
Molly's Game (Aaron Sorkin) 16.8% (21)
 
Mudbound (Dee Rees, Virgil Williams) 4% (5)
 
The Disaster Artist (Scott Neustadter, Michael H. Weber) 11.2% (14)
 


Pôvodný scenár
Nominácie % (hlasov)
  Get Out (Jordan Peele) 13.6% (17)
 
Lady Bird (Greta Gerwig) 10.4% (13)
 
The Big Sick (Kumail Nanjiani, Emily V. Gordon) 1.6% (2)
 
The Shape of Water (Guillermo del Toro, Vanessa Taylor) 10.4% (13)
 
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Martin McDonagh) 64% (80)